1200mm Worktop
£67.83 – £89.38Price range: £67.83 through £89.38
Arno 600mm Compact Ceramic Basin
£110.46
SKU:
CBM312
Excl. VAT: £110.46
Incl. VAT: £132.55
£110.46
Arno 500mm Compact Ceramic Furniture Basin- White
15
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Modern soft square edges creates a sleak and contemporary look
rear tap
one tap hole
For use with compact furniture
Manufactured from Ceramics
| Dimensions & Capacity | |
| Product Width | 520 mm |
| Product Depth | 370 mm |
| Inner Bowl Depth | 103 mm |
| Design & Materials | |
| Product Compatibility | Basin for use with 500mm Arno Compact Units from Nuie |
| Product Material | Vitreous China |
| Number of Tapholes | 1 |
| Pre-Drilled Waste | Yes |
| What's Included | |
| Overflow Included | Yes |
| Includes Tap | No |
| Installation & Compatibility | |
| Waste Type Required | Slotted |
| Installation | Easy To Install |
| Compliance & Warranty | |
| Guarantee no. of years | 5 Years |
