SKU:
FA822
Excl. VAT: £87.08
Incl. VAT: £104.50
£87.08
Finish: Brushed Brass
Guarantee: 1 Year
15
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
A stunning finishing touch to your traditional bathroom.
For use with high level cistern.
| Colour | Brushed Brass |
|---|---|
| Fixings Included | Not Applicable |
| Assembly Required | Not Applicable |
| Product Material | Brass |
| Basin Tapholes | Not Applicable |
| Basin Overflow Cover | Not Applicable |
| Basin Chain Stay | Not Applicable |
| Basin Template | Not Applicable |
| Pan Trap Style | Not Applicable |
| Seat Function | Not Applicable |
| Seat Type | Not Applicable |
| CE & UKCA | Not Applicable |
| Combined Height | 235 mm |
| Combined Width | 35 mm |
| Combined Depth | 160 mm |
| Basin Waste Type Required | Not Applicable |
| Includes Overflow? | Not Applicable |
| Bottle Trap Included | Not Applicable |
| Number Of Bowls | Not Applicable |
| Backsplash Included | Not Applicable |
