SKU:
NVM035
Excl. VAT: £90.59
Incl. VAT: £108.71
£90.59
Furniture Thin-Edge Ceramic Basin 1 Tap Hole 800mm
15
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Modern thin-edge basin design creates a sleak and contemporary look.
1 tap hole.
Manufactured from high quality vitreous china.
| Dimensions & Capacity | |
|---|---|
| Enclosure Adjust | - |
| Inner Bowl Dimension - Height | 125 mm |
| Product Depth | 395 mm |
| Product Height | 170 mm |
| Product Width | 810 mm |
| Design & Materials | |
| Colour | White |
| Bowl Shape | Square |
| Number of Bowls | 1 |
| Number of Tapholes | 1 |
| Product Material | Vitreous China |
| What's Included | |
| Includes Waste | Yes |
| Compliance & Warranty | |
| Guarantee no. of years | 5 Years |
