SKU:
CBM035
Excl. VAT: £160.87
Incl. VAT: £193.04
£160.87
16
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Curved contemporary thin-edge basin designed to the highest quality.
Manufactured from sleek white vitreous china.
Pre-drilled with 1 tap hole, waste and overflow
| Style | Contemporary |
|---|---|
| Product Depth | 460 mm |
| Product Height | 160 mm |
| Product Width | 807 mm |
| Basin Chain Stay | No |
| Number of Bowls | 1 |
| Number of Tapholes | 1 |
| Assembly Required | No |
| Waste Required | Slotted |
| Backsplash Included | No |
| Basin Overflow Cover | Yes |
| Bottle Trap Included | No |
| Includes Overflow | Yes |
| Basin Type | Sits On Furniture |
